TNPW040280R6BEED is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 1 597
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 10 238
Datasheet
YAGEO
80.6 Ohms ±0.1% 0.13W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film