RWR89S69R8FSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
69.8 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR89S69R8FSRSL
DigiKey Part Number
RWR89S69R8FSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89S69R8FSRSL
Description
RES 69.8 OHM 3W 1% WW AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
S (0.001%)