RWR89S63R4FRBSL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | RWR89S63R4FRBSL-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RWR89S63R4FRBSL |
Description | RES 63.4 OHM 3W 1% WW AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 63.4 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RWR89S63R4FRBSL Models |
Category | Features Military, Moisture Resistant |
Mfr | Temperature Coefficient ±20ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 250°C |
Packaging Bulk | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm) |
Tolerance | Number of Terminations 2 |
Power (Watts) | Failure Rate R (0.01%) |