RWR89S5100BSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
510 Ohms ±0.1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR89S5100BSBSL
DigiKey Part Number
RWR89S5100BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89S5100BSBSL
Description
RES 510 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
S (0.001%)