RWR89S17R8DRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
17.8 Ohms ±0.5% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR89S17R8DRRSL
DigiKey Part Number
RWR89S17R8DRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89S17R8DRRSL
Description
RES 17.8 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR89S17R8DRRSL Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
R (0.01%)