RWR89S14R9DRS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
14.9 Ohms ±0.5% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR89S14R9DRS73
DigiKey Part Number
RWR89S14R9DRS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89S14R9DRS73
Description
RES 14.9 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
R (0.01%)