RWR89NR154FRS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
154 mOhms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR89NR154FRS73
DigiKey Part Number
RWR89NR154FRS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89NR154FRS73
Description
RES 0.154 OHM 3W 1% WW AXIAL
Detailed Description
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
R (0.01%)