RWR89N21R1FMB12
DigiKey Part Number
RWR89N21R1FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR89N21R1FMB12
Description
RES 21.1 OHM 3W 1% WW AXIAL
Detailed Description
21.1 Ohms ±1% 3W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Failure Rate
M (1%)