RWR84S3R48FPB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.48 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR84S3R48FPB12
DigiKey Part Number
RWR84S3R48FPB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84S3R48FPB12
Description
RES 3.48 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR84S3R48FPB12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
P (0.1%)