RWR84S3450FSS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
345 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR84S3450FSS73
DigiKey Part Number
RWR84S3450FSS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84S3450FSS73
Description
RES 345 OHM 7W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR84S3450FSS73 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
S (0.001%)