RWR84S32R4FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
32.4 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR84S32R4FRRSL
DigiKey Part Number
RWR84S32R4FRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84S32R4FRRSL
Description
RES 32.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR84S32R4FRRSL Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)