RWR84S1500FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
150 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR84S1500FRRSL
DigiKey Part Number
RWR84S1500FRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84S1500FRRSL
Description
RES 150 OHM 7W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR84S1500FRRSL Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
R (0.01%)