RWR84N8250FSB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
825 Ohms ±1% 7W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR84N8250FSB12
DigiKey Part Number
RWR84N8250FSB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR84N8250FSB12
Description
RES 825 OHM 7W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR84N8250FSB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Failure Rate
S (0.001%)