RWR82SR100FMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
100 mOhms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR82SR100FMB12
DigiKey Part Number
RWR82SR100FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82SR100FMB12
Description
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82SR100FMB12 Models
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
M (1%)