RWR82S11R5FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11.5 Ohms ±1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR82S11R5FRBSL
DigiKey Part Number
RWR82S11R5FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82S11R5FRBSL
Description
RES 11.5 OHM 1.5W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82S11R5FRBSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
R (0.01%)