RWR81SR464FSS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
464 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81SR464FSS73
DigiKey Part Number
RWR81SR464FSS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81SR464FSS73
Description
RES 0.464 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81SR464FSS73 Models
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)