RWR81S6R19BSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
6.19 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S6R19BSBSL
DigiKey Part Number
RWR81S6R19BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S6R19BSBSL
Description
RES 6.19 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S6R19BSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)