RWR81S3320FPB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 498
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 51
Datasheet
Upgrade
In Stock: 0
332 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S3320FPB12
DigiKey Part Number
RWR81S3320FPB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S3320FPB12
Description
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S3320FPB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
P (0.1%)