RWR81S1150DSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
115 Ohms ±0.5% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR81S1150DSRSL
DigiKey Part Number
RWR81S1150DSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81S1150DSRSL
Description
RES 115 OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81S1150DSRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)