RWR81NR787FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
787 mOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR81NR787FSBSL
DigiKey Part Number
RWR81NR787FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81NR787FSBSL
Description
RES 0.787 OHM 1W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR81NR787FSBSL Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)