RWR81N1000FMB12
DigiKey Part Number
RWR81N1000FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR81N1000FMB12
Description
RES 100 OHM 1W 1% WW AXIAL
Detailed Description
100 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
EDA/CAD Models
RWR81N1000FMB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)