RWR80S64R9DRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Parametric Equivalent
64.9 Ohms ±0.5% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S64R9DRRSL
DigiKey Part Number
RWR80S64R9DRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S64R9DRRSL
Description
RES 64.9 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S64R9DRRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)