RWR80S3R32DSRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3.32 Ohms ±0.5% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S3R32DSRSL
DigiKey Part Number
RWR80S3R32DSRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S3R32DSRSL
Description
RES 3.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S3R32DSRSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
S (0.001%)