RWR80S3R09FMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
3.09 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S3R09FMB12
DigiKey Part Number
RWR80S3R09FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S3R09FMB12
Description
RES 3.09 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S3R09FMB12 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
M (1%)