RWR80S31R6FPB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
31.6 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR80S31R6FPB12
DigiKey Part Number
RWR80S31R6FPB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80S31R6FPB12
Description
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR80S31R6FPB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
P (0.1%)