RWR80N1680FRS73 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
168 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR80N1680FRS73
DigiKey Part Number
RWR80N1680FRS73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR80N1680FRS73
Description
RES 168 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
Failure Rate
R (0.01%)