RWR78SR100DMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Direct
Datasheet
100 mOhms ±0.5% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78SR100DMB12
DigiKey Part Number
RWR78SR100DMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78SR100DMB12
Description
RES 0.1 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78SR100DMB12 Models
Temperature Coefficient
±650ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
M (1%)