RWR78S5491FMB12 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.49 kOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S5491FMB12
DigiKey Part Number
RWR78S5491FMB12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S5491FMB12
Description
RES 5.49K OHM 10W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RWR78S5491FMB12 Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
M (1%)