RWR78S15R0DRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
15 Ohms ±0.5% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR78S15R0DRRSL
DigiKey Part Number
RWR78S15R0DRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78S15R0DRRSL
Description
RES 15 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78S15R0DRRSL Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
R (0.01%)