RWR78N34R8FRBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
34.8 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR78N34R8FRBSL
DigiKey Part Number
RWR78N34R8FRBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR78N34R8FRBSL
Description
RES 34.8 OHM 10W 1% WW AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR78N34R8FRBSL Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Failure Rate
R (0.01%)