RWR71N4700FRRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
470 Ohms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Non-Inductive Wirewound
RWR71N4700FRRSL
DigiKey Part Number
RWR71N4700FRRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR71N4700FRRSL
Description
RES 470 OHM 2W 1% WW AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR71N4700FRRSL Models
Category
Features
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Mfr
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Size / Dimension
0.187" Dia x 0.812" L (4.75mm x 20.62mm)
Failure Rate
R (0.01%)