RNR60K4751FMBSL is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
4.75 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR60K4751FMBSL
DigiKey Part Number
RNR60K4751FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR60K4751FMBSL
Description
RES 4.75K OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR60K4751FMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate
M (1%)