RNR60K4642FMRSL
DigiKey Part Number
RNR60K4642FMRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR60K4642FMRSL
Description
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
46.4 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
EDA/CAD Models
RNR60K4642FMRSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate
M (1%)