RNR60H1821FSB14
DigiKey Part Number
RNR60H1821FSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR60H1821FSB14
Description
RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
1.82 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
EDA/CAD Models
RNR60H1821FSB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate
S (0.001%)