RNR55H2552FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 246
In Stock: 0
25.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H2552FSBSL
DigiKey Part Number
RNR55H2552FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H2552FSBSL
Description
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H2552FSBSL Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)