RNR55H1002FMB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
10 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR55H1002FMB14
DigiKey Part Number
RNR55H1002FMB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR55H1002FMB14
Description
RES 10K OHM 1/8W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR55H1002FMB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)