RNR50H2000FSB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Parametric Equivalent
In Stock: 62
200 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Metal Film
RNR50H2000FSB14
DigiKey Part Number
RNR50H2000FSB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNR50H2000FSB14
Description
RES 200 OHM 1/10W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNR50H2000FSB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Failure Rate
S (0.001%)