RNC60H1103BSBSL
DigiKey Part Number
RNC60H1103BSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC60H1103BSBSL
Description
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
110 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Size / Dimension
0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Failure Rate
S (0.001%)