RNC55K3483FMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
348 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RNC55K3483FMBSL
DigiKey Part Number
RNC55K3483FMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNC55K3483FMBSL
Description
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNC55K3483FMBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Active
Size / Dimension
0.094" Dia x 0.250" L (2.39mm x 6.35mm)
Failure Rate
M (1%)