RN70D9533FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
953 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70D9533FRSL
DigiKey Part Number
RN70D9533FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70D9533FRSL
Description
RES 953K OHM 3/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70D9533FRSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)