RN70D1782FBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 32
Datasheet
Direct
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
In Stock: 542
17.8 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70D1782FBSL
DigiKey Part Number
RN70D1782FBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70D1782FBSL
Description
RES 17.8K OHM 3/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70D1782FBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)