RN70C9762FB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
97.6 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN70C9762FB14
DigiKey Part Number
RN70C9762FB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN70C9762FB14
Description
RES 97.6K OHM 3/4W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN70C9762FB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)