RN65E65R7BRE6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
65.7 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65E65R7BRE6
DigiKey Part Number
RN65E65R7BRE6-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65E65R7BRE6
Description
RES 65.7 OHM 1/2W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65E65R7BRE6 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)