RN65E49R9BBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
49.9 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65E49R9BBSL
DigiKey Part Number
RN65E49R9BBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65E49R9BBSL
Description
RES 49.9 OHM 1/2W .1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65E49R9BBSL Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)