RN65E3922FRSL | |
|---|---|
DigiKey Part Number | RN65E3922FRSL-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RN65E3922FRSL |
Description | RES 39.2K OHM 1/2W 1% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 39.2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RN65E3922FRSL Models |
Category | Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 175°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case |
Part Status Active | Supplier Device Package Axial |
Resistance | Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |