RN65E2004BRE5 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RN65E2004BRE5 |
Description | CMF-65 2M .1% T-9 RN65E2004B RE5 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 MOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -65°C ~ 175°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm) |