RN65E2004BRE5
DigiKey Part Number
541-RN65E2004BRE5TR-ND - Tape & Reel (TR)
541-RN65E2004BRE5CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65E2004BRE5
Description
CMF-65 2M .1% T-9 RN65E2004B RE5
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 MOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)