RN65D9532FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
95.3 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65D9532FRSL
DigiKey Part Number
RN65D9532FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65D9532FRSL
Description
RES 95.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65D9532FRSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)