RN65D1001FRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 312
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 94
In Stock: 0
In Stock: 437
1 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65D1001FRSL
DigiKey Part Number
RN65D1001FRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65D1001FRSL
Description
RES 1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65D1001FRSL Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)