RN65C68R1FB14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68.1 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
RN65C68R1FB14
DigiKey Part Number
RN65C68R1FB14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN65C68R1FB14
Description
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RN65C68R1FB14 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)